Ücretsiz Keşif

Özellikle kış aylarında giderek artan enerji faturalarının esas sebebi binanın yalıtımsız olmasıdır. Isı yalıtımı binadan binaya farklılık göstermektedir. Binanın yaşı, kullanılan malzemeleri, boyutları, bulunduğu konumu gibi farklı etkenler, ısı yalıtımında kullanılacak malzemelerin çeşitlenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle ısı yalıtımı yaptırmadan önce keşif yaptırılması yararlı olmaktadır. Talep Yapı, ısı yalıtımı konusunda siz değerli müşterilerimize ücretsiz keşif imkanı sunmaktadır.

Isı Yalıtımının Önemi Nedir?

Isı yalıtımı, içerideki ısının dışarı çıkmasını önlerken dışarıdaki soğuk havanın binaya girmesine engel olur. Bu sayede evinizi yazları serin, kışları sıcak tutmak mümkün olur. Isı yalıtımının doğal bir sonucu olarak hem ev hem ülke ekonomisine katkı sağlanmış olur. Ayrıca binanızın ömrü uzayacak, yaşam standardınız yükselecek, gereksiz yere enerji sarf etmeyerek sağlıklı bir çevrede yaşamak mümkün olacaktır. Sonuç olarak ısı yalıtımı sayesinde ısıtma ve soğutma giderlerinizde %40 -60 oranında tasarruf gerçekleştirileceksiniz.

Mantolama işlemi, ısı yalıtımının olmazsa olmazlarındandır. Mantolama sayesinde hem binanın içi hem bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması sağlanır. Özellikle ev sahibiniz bina dışının kaplanmasını istemiyorsa binanın içinin mantolanması sağlanabilir. Ayrıca bina duvarlarından başka, çatılarına, toprak ile temaslı evlere, katları birbirinden ayıran döşemelere, depo ve garaj gibi ısıtılmayan alanlara bakan bina kısımların ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Mantolama ve ısı yalıtımı konularında detaylı bilgi almak için ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmanızı öneriyoruz.