Çatı Yalıtımı Nedir?

Binaların korunaklı ve sağlam olmasında çatıların büyük bir önemi vardır. Çatı yalıtımı çatının tabanına ya da tavanına yapılan geçirgenliği engelleyen malzemenin monte edilmesi ile yapılan işlemdir. Yapılan bu işlem ısı yalıtımı, su yalıtımı ve ses yalıtımı için yapılabilir. Yapılan bu çalışma sayesinde de binanın istenilen özelliklere sahip olması mümkün olmaktadır.

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Çatının daha korunaklı ve daha işlevsel bir hal alması için yapılan yalıtım işlemlerine aynı zamanda da çatı izolasyon işlemleri olarak bilinmektedir. Bina da sıcak ve soğuk dengesini sağlamakta sorun yaşıyorsanız ya da bina da yağmur ve kar suyundan dolayı nemlenme söz konusu oluyorsa etkili bir çatı yalıtımı ile bu sorunu çözmek mümkün olacaktır.

İyi bir çatı yalıtımı yapılırken öncelikle çatının konumu ve gerekli olan izolasyon sisteminin gereklilikleri konusunda detaylı bir inceleme ve analiz yapılıyor. Yapılan bu çalışmanın sonucu doğrultusunda da malzeme temini sağlanıyor. Malzeme seçiminde ve de çatı uygulamaları konusunda oldukça titiz bir şekilde süreç yürütülüyor.

Bu çalışmaların planlanması ve uygulanması aşamasında profesyonel bir ekip ile çalışılıyor. Bu ekip her aşamada oldukça titiz bir çalışma yürütüyor. Bu sayede de çatıların istenilen kalitede bir yapıya sahip olması ve buna bağlı olarak ta binaların sağlıklı ve sağlam bir yapıya dönüşmesi sağlanıyor. Doğru bir yalıtım sistemi için profesyonel ve kaliteli bir hizmet verme noktasında dikkatli bir şekilde çalışma yürütüyoruz.